Descriere post

  • Rularea programului CNC pe maşina cu comandă numerică conform instrucţiunilor de operare şi cu specificaţii tehnice;
  • Colaborează cu liderul de echipă şi coordonatorul de producţie în scopul realizării atribuţiilor specifice pentru operarea mașinilor CNC;
  • Se asigură de îndeplinirea condițiilor de calitate și specificaţiile tehnice, ale pieselor fabricate;
  • Păstrează în bune condiţii de funcţionare atât maşina CNC pe care o operează, cât şi sculele, dispozitivele şi echipamentele pe care le folosesc;
  • Măsoară și verifică piesele folosind instrumentele de măsură, conform cerintelor și specificațiilor tehnice.

Profil

  • Spiritul de echipă şi al responsabilităţii sunt elemente care te caracterizează, alături de punctualitate, responsabilitate şi atenţie concentrată;
  • Aveți o anumită experiență cu privire la cunostinţe de desen tehnic şi utilizare AMC-uri;
  • Deţinerea unei diplome ce atestă absolvirea unei şcoli profesionale/liceu cu profil tehnic sau curs specializat în domeniul mecanic.

Oferta noastră

  • Posibilitatea de dezvoltare în cadrul unei companii cu ascensiune dinamică continuă, şi cu o activitate mondială, în cadrul unei echipe tinere și motivate;
  • Programul dvs. de lucru este structurat în 2 schimburi (6 am – 14  pm/14  pm  – 22 pm);
  • Oferta salarială cuprinde un salariu motivant, bonuri de masă, transport local cât şi alte bonificaţii de natură financiară şi non-financiară;
  • Training initial şi instruire la locul de muncă, cu posibilitatea de avansare.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la: angajari@sidem.ro

Informații practice
  • România
Distribuiți către