Vanwege hun accu zijn batterij-elektrische voertuigen (BEV’s) zwaarder dan benzineauto’s. Stuur- en ophangingsonderdelen voor dit type auto worden daarom meer belast en vereisen dus een geoptimaliseerd ontwerp. Bovendien leidt de snellere acceleratie van BEV’s tot een hogere koppel, waardoor de kogelgewrichten in deze auto’s sterker moeten zijn om een grotere veiligheid van de bestuurder te garanderen. Tenslotte produceren BEV’s minder geluid en trillingen. Om al die redenen werden de Sidem silentblocks herontworpen voor een geoptimaliseerd rijcomfort.

“Op dit moment (mei 2023) biedt Sidem 960 unieke referenties voor 32 Europese en Aziatische BEV-merken, in totaal 147 particuliere en lichte bedrijfsmodellen. Dat betekent een relevante dekking van 83,66%, de hoogste score binnen de aftermarket.”

Grootste aanbod

Als expert voor stuur- en ophangingsonderdelen voor auto’s heeft Sidem een uitgebreid gamma referenties die uit voorraad leverbaar zijn. Ze zijn allemaal ontworpen en geproduceerd in Europa.

Grotere kogelpennen voor BEV

Omdat kogelgewrichten in BEV’s onderhevig zijn aan extra koppel, werden ze ontworpen en gebouwd om deze extra druk aan te kunnen. Zo zijn de kogelpennen van Sidem gemaakt van chroomstaal (42CrMo4V). De hardheid van dit materiaal zorgt voor een maximale sterkte van het onderdeel en voorkomt dat het breekt bij zware schokken.

 

Naast het materiaal waarvan de kogelpen is gemaakt, is ook de diameter ervan een belangrijke factor om de zware belasting en de hogere koppel te kunnen weerstaan. Daarom is de diameter van kogelpennen voor BEV’s groter dan die voor hun tegenhangers in benzine-wagens.

Gerelateerd nieuws

Nieuwe online catalogus & app.

Vind in een handomdraai het juiste onderdeel voor uw herstelling! De vernieuwde Sidem online catalogus biedt het meest uitgebreide assortiment stuur- en ophangingsonderdelen op de aftermarkt: 10.000 artikelen van 54 merken en voor 1.579 modellen van personen- en lichte bedrijfsvoertuigen.

Lees meer
Nieuwe items in het gamma voor Dacia.

Deze artikelreferenties zijn nu onmiddellijk leverbaar uit voorraad voor: Dacia Duster III & Dacia Bigster.

Lees meer
Nieuwe items in het gamma voor Volkswagen & Ford.

Deze artikelreferenties zijn nu onmiddellijk leverbaar uit voorraad voor: Volkswagen & Ford.

Lees meer